Styl industrialny – z fabryki do domu

Data dodania: 05.11.2016


Architekci nieustannie starają się zaproponować nowe, świeże pomysły na projekty domów oraz obiektów użytkowych. W poszukiwaniu inspiracji, podobnie jak w modzie, sięgają w przeszłość, czego przykładem mogą być inspiracje budynkami przemysłowymi sprzed kilkudziesięciu lat. Oto styl industrialny, czyli wyjątkowy pomysł na dom, w którym czuć artystyczny klimat fabryki.

Sceptycy mogą zastanawiać się w czym tkwi sekret popularności stylu industrialnego w architekturze. Przede wszystkim jest to wyjątkowo oryginalny pomysł na nieruchomość, który pozwala wyróżnić się w tłumie jednakowych budynków. Oprócz tego takie wnętrza cechują się funkcjonalnością, podobnie jak ich fabryczne pierwowzory.

W domach w stylu industrialnym nie może zabraknąć elementów charakterystycznych dla typowych fabryk. Dominujące kolory to szarość, biel czy granat, przełamane kilkoma mocniejszymi akcentami, takimi jak pomarańcz czy czerwień. Doskonale sprawdzają się metalowe lampy typu studio oraz ceglane, surowe ściany.

Styl industrialny coraz częściej pojawia się nie tylko w domach, ale także w biurach. Oszczędne stosowanie dodatków i akcesoriów dekoracyjnych sprawia, że jest to idealna przestrzeń, która sprzyja pracy i koncentracji.

Więcej o architekturze przemysłowej przeczytasz na architekt-fabryka.szczecin.pl