Jak poradzić sobie z bezrobociem?

Data dodania: 04.11.2016


Praca i codzienne obowiązki to ulubiony temat codziennych narzekań większości z nas. Ale prawda jest taka, że mało kto potrafiłby się odnaleźć w rzeczywistości, w której nic nie motywuje go do tego, aby rano wstać z łóżka. Dla niektórych praca jest jedynie krokiem do celu, dla innych prawdziwą pasją, ale zawsze jej brak prędzej czy później prowadzi do pogorszenia samopoczucia i stanu ducha. Jak więc poradzić sobie z bezrobociem?

Najważniejsza zasada to wytrwałość – zazwyczaj uczucia, jakie towarzyszą nam po utracie pracy to frustracja, czasami złość i smutek. Ważne jednak, żeby pamiętać o tym, że na karierze świat się nie kończy, ale im prędzej zaczniemy szukać nowego zajęcia, tym lepiej.

Warto skorzystać z wielu narzędzi skierowanych do osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Doradztwo zawodowe czy szkolenia i kursy to tylko kilka z wielu możliwości. Niektóre z nich są dostępne w urzędach pracy, ale żeby skorzystać z innych powinniśmy wybrać się do agencji pośrednictwa pracy.

Dobrym prognostykiem mogą być raporty, według których w ciągu ostatnich 12 miesięcy wskaźnik bezrobocia systematycznie spada, a zapotrzebowanie na pracowników rośnie. Co chwila pojawiają się nowe oferty pracy w Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, ale też w mniejszych miejscowościach, gdzie pojawiają się nowe inwestycje.

Więcej informacji o tym jak poradzić sobie z bezrobociem znajdziesz na stronie: bezrobocie-polska.pl